Yeni wordpress blogum... + Blogger Importer Eklentisi


                                                Herkese merhaba!! :)
           Bu yazımda uzun zamandır planladığım yer yer başka yazılarda da bahsettiğim wordpress bloğumu açmış bulunmaktayım👏  İlk bloggerlık tecrübemi burda edindiğim için de yeni bloğumun tanıtımını burdan yapmak istedim.
blogger
        
        Bloguma buradan ulaşabilirsiniz. Kafamda bir oda bloğumda da aşina olunduğu üzere Bilgisayar-Eğitim kategorisi altından bilgisayarla alakalı en azından şimdilik sadece c# başlangıcı ile ilgili eğitici yazılar yazıyordum. Aynı zamanda burada deneyimlediğim görsel içeriklerle alakalı öneri ve yorumlarımı paylaşıyorum. Bu iki bambaşka alanın aynı sayfada bulunması beni huzursuz ediyordu. Bundan dolayı da bilgisayar-yazılım yazılarını yeni bloguma taşıdım. Bu blogda daha önce yayınladığım eğitim yazılarının tamamını kaldırdım.   
        Yeni blogumda sadece yazılım alanlarına yer vermek istiyorum. Şimdilik önceki yazılarım var ve c#'a devam edeceğim tabiki...Bunun yanında veritabanı, web tasarım ve wordpress ile alakalı bilgilerimi paylaşıyor olacağım. Yazılım dünyasını bilen bilir , bir insanın ömrüne yetmeyecek kadar farklı alan,dil, ortam var. Nerden gireyim hangi alandan başlayayım derseniz o alan kendi içerisinde matruşka gibi iç içe öğrenme süreçleri içerecektir. Ben şimdilik ne biliyorsam onları paylaşacağım ve zamanla büyüyeceğine inanıyorum. 

   
        Blogger benim hep ilk göz ağrım olarak kalacak ve buradan da içerik üretmeye devam edeceğim, belki farklı kategoriler ekleyerek renklendirebilirim zamanla. Wordpress deneyimim ise çok yoğun başladı diyebilirim. Şunu çok rahat söyleyebilirim ki blogger çok toy kalıyor wordpress'e göre yani blogger'da  atıyorum 
3 özellik varsa wordpress'te 333 özellik var 
gibi 😯  haliyle bu durum yönetim anlamında bir takım zorluklar da getiriyor. Mesela daha önce bir yazı yazarken yapılması gereken  bir kaç kuralla bitiremiyorsun yazıyı bir o kadar da yazıya SEO ayarı yapıyorsun. Belki daha yeni olduğum için alışamadım fakat ilk izlenimim böyle. Yani kısacası eklentilerle donatılmış wordpress çok daha profesyonel. Biraz daha süre geçtikten sonra bir Blogger VS Wordpress yazısı yazarak bu karşılaştırmayı iyice değerlendirmek istiyorum.

       Blogger Importer Eklentisi

       Bu yazıyı sırf bu haberi vermek için değil de bir de yararlandığım bir eklentiyi anlatarak bitirmek istiyorum. İlk blogumu açmadan önce yaptığım araştırmalarda hangi yöntemle blog açmalıyım diye bakıyordum. Okuduğum birçok yazıda işte kesin karar verin blogger ya da wordpress mi diye?, sonradan blogunuzu taşımakta zorlanırsınız vs tarzında yazılar vardı.Şimdi malum ben de bu duruma düşmüş oldum kısmen de olsa. Burada bulunan bilgisayar eğitim yazılarımın tamamını taşımam gerekiyordu. Tabii ki gidip tek tek yazıları koplaya yapıştır yapamazdım. Ufak bir araştırma sonunda Blogger Importer eklentisini keşfettim. Taşıma işlemi yapacaklara tavsiyemdir. Bu eklentinin ne işe yaradığını ve detaylı kurulumunu  yeni web sitemde anlattım. Buyrun giriş burdan 😎 
         Yeni blogumla alakalı görüşlerinizi duymaktan memnun olurum. 😊
                                     Görüşmek üzere hoşçakalın...👋👋

Paylaş

Benzer Yayınlar

Yeni wordpress blogum... + Blogger Importer Eklentisi
4/ 5
Oleh

2 yorum:

 1. yeni wp tabanlı sitenizde başarılar
  sizi izlemeye aldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim 😇 Ben de takipteyim sizi ☺️

   Sil